Що буде з цінами на газ, воду та світло в квітні?

2. апреля 2023 | От | Категория: Новости, социальный аспект

З 1 квітня в Україні можуть зрости суми у платіжках за комунальні послуги. Хоча уряд відстрочив підвищення тарифів на світло, за воду доведеться платити більше. Водночас продовжить діяти тарифний мораторій на газ, тепло та гарячу воду.

🟠Ціни на електроенергію

1 квітня в Україні мав закінчитись спеціальний період пільгових цін на світло, однак у Кабміні ухвалили рішення зрушити його термін ще на місяць.

Прем’єр Денис Шмигаль повідомив, що вартість електроенергії для українців залишиться незмінною до 30 квітня.

🟠Тариф на воду

Вартість послуг централізованого водопостачання та водовідведення планувалося підвищити з січня 2023 року. Однак тоді рішення скасували та відправили на доопрацювання.

У березні Комісія знову повернулася щодо встановлення нових тарифів на воду. Проект НКРЕКУ передбачає підвищення цін у 2 етапи: з 1 квітня (на 12,3%) та з 1 липня (на 14,1%).

За результатами двох етапів витрати домогосподарства з 2-3 осіб на оплату послуг водопостачання та водовідведення зростуть у середньому на 60 грн.

Тарифи встановлюються для кожного водоканалу окремо, тому кінцева сума у ​​квитанції залежатиме від регіону проживання та від обсягів споживання домогосподарства.

Поки що у НКРКЕУ не оголосили рішення щодо тарифів. У разі затвердження постанови Комісії споживачі платитимуть за воду за новою ціною у травні, коли прийдуть квитанції за квітень.

🟠Які тарифи не зростатимуть

Підвищення вартості комунальних послуг в Україні заборонено мораторієм уряду на час дії воєнного стану та ще 6 місяців після його закінчення.

Станом на зараз тарифний мораторій поширюється на такі послуги ЖКГ:
▪газопостачання;
▪доставка та розподіл природного газу;
▪централізоване опалення;
▪гаряче водопостачання.

🟠Що буде з цінами на газ

Згідно із законом про мораторій на тарифи, ціна на природний газ для побутових споживачів не може перевищувати ту, що була встановлена ​​у договорі з постачальником на 24 лютого 2022 року.

Комментирование закрыто.