Депутатське звернення

24. декабря 2009 | От | Категория: политика

Особисто
Прем’єр-міністру України
кандидату в Президенти України
Тимошенко Ю.В.

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановна Юліє Володимирівна! В газеті «Україна молода» від 11 грудня 2009 року (№232) надрукована стаття «Кандидат-хабарниця», в якій розміщена інформація з посиланням на копії документів, що Ви, очолюючи компанією ЄЕСУ, неодноразово давали хабарі посадовим особам Міністерства оборони Російської Федерації.

Згідно цих документів, 30 липня 2001 року Головною військовою прокуратурою Російської Федерації проти Вас була порушена кримінальна справа №29,00,0029-04 за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст.33 і ч.2 ст.291 КК Російської Федерації (неодноразова дача хабарів).

13 вересня 2004 року старший помічник Головного військового прокурора Російської Федерації, полковник юстиції В.Яловицький виніс постанову про притягнення Вас, як обвинуваченої у вчинені злочину, передбаченого ч.3 ст.33 і ч.2 ст.291 КК Російської Федерації (неодноразова дача хабарів).
22 вересня 2004 року Вас оголосили в міжнародний розшук.

23 вересня 2004 року Московський гарнізонний військовий суд обрав Вам міру запобіжного заходу утримування під вартою.

11 листопада 2004 року матеріали про оголошення Вас в міжнародний розшук по лінії Інтерполу, як особи, яка ухиляється від явки до Військової прокуратури Російської Федерації, які були направлені заступнику начальника кримінальної міліції – начальнику Головного управління карного розшуку МВС Росії генерал-майору міліції Гордієнку В.В.

26 грудня 2005 року Військова прокуратура Російської Федерації закрила щодо Вас кримінальну справу за нереабілітуючих підстав у зв’язку з закінченням терміну притягнення Вас до кримінальної відповідальності.

Як заявив Головний військовий прокурор Російської Федерації О.Савєнков («Росийская газета» від 27 грудня 2005 р.), Ви письмово визнали себе винною у вчинені злочину, що і дало підстави припинити проти Вас кримінальне переслідування і не направляти справу до суду для розгляду її по суті. О.Савєнков повідомив, що «за російським законодавством Ви визнані особою, яка вчинила злочин».

Окрім того, Ваша вина у вчинені злочину також підтверджується рішеннями господарських судів Російської Федерації, які зобов’язали Вас від шкодити збитки, нанесені, Міністерству оборони Російської Федерації.

Ви неодноразово в своїх виступах заявляли про те, що кримінальна справа, яка була порушена проти Вас в Російській Федерації є політичною, оскільки Ви ніяких злочинів не вчиняли, а після її закриття. Стверджували, що вона закрита через відсутність у Ваших діях події і складу злочину.

Якщо дотримуватись логіки Ваших заяв, то Вам необхідно було добиватися справедливого рішення через суд.

Аналіз опублікованих документів засвідчує, що Ви не скористалися правом повної юридичної реабілітації и написали особисту заяву, у якій визнали себе винною у вчинені злочину (неодноразова дача хабарів) і дали письмову згоду на закриття кримінальної справи щодо Вас за нереабілітуючих підстав.

Таким чином, Ви офіційно визнали себе винною у вчинені злочину, тобто в тому, що Ви неодноразово давали хабарі високопосадовим особам Міністерства оборони Російської Федерації.

З юридичної точки зору залишається загадковою мотивація, за якої слідчі військової прокуратури Російської Федерації перекваліфікували Ваші дії з ч.2 на ч.1 ст.291 УК Російської Федерації (дача хабарів). Навіть юристу-початківцю достатньо проаналізувати постанову, за якою Вам було пред’явлено обвинувачення, щоб зрозуміти, що правових підстав для перекваліфікації не було.

У Російській Федерації, як і в Україні, стосунки між слідчими органами та особою, яка обвинувачується у вчиненому злочину, чітко регламентується кримінально-процесуальним кодексом. Ваші стосунки із слідчими виходять за рамки КПК. Не зрозуміло, за яких підстав, слідчими Військової прокуратури Російської Федерації Вам були створені «особливі пільгові» умови.

Зокрема, за Вашим бажанням Ви були допитані слідчим в ніч з 25 на 26 вересня 2005 року. Юридично ж не обґрунтована перекваліфікація Ваших злочинних дій свідчить про «особливий» характер Ваших стосунків з політичним керівництвом Росії.

До нас звертаються виборці з проханням надати повну інформацію про Ваше кримінальне минуле (як у 2004 році – про судимості Януковича), оскільки ця інформація їм необхідна і зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій».
Згідно з п.6.ст.51 Закон України «Про вибори президента України» Ви написали заяву, в якій дали згоду на оприлюднення біографічних відомостей про себе.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 16, 17, 19 закону України «Про статус народного депутата України», просимо Вас невідкладно:

1. Надати копію постанови Військової прокуратури Російської Федерації від 26 грудня 2005 року про закриття щодо Вас кримінальної справи.

2. Надати інформацію, якого змісту була написана Вами заява на адресу Військової прокуратури Російської Федерації, яка була покладена в основу прийняття рішення про закриття кримінальної справи. Якщо Ви не винні у вчинені цих злочинів (дача хабарів), то чому написали цю заяву, а не вимагали повної юридичної реабілітації в суді, як це передбачено законом?

3. Надати копії ухвал господарських судів Російської Федерації, якими були прийняті рішення про відшкодування Вам збитків, завданих ЄЕСУ Міністерству оборони Російської Федерації.

4. Просимо також прокоментувати заяву керівника Головного Військового прокурора Російської Федерації О.Савєнкова, який стверджує, що Ви є особою, яка вчинила кримінальний злочин, тобто злочинницею, яка давала неодноразові хабарі посадовим особам Міністерства оборони Російської Федерації.

З повагою і сподіванням на порозуміння,
народні депутати України
Кульчинський М.Г., Петьовка В.В., Ляпіна К.М., Карпук В.Г., Стойко І.М.

Tags: ,

Комментирование закрыто.