Відкрите звернення Голови Федерації профспілок України до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Н. Карпачової.

6. октября 2011 | От | Категория: Новости, ситуация

Шановна Ніно Іванівно!

Федерація профспілок України вирішила звернутися до Вас с приводу фактів масового й незаконного кримінального переслідування працівниками Генеральної прокуратури громадян України під надуманими приводами, з метою створення в ЗМІ та перед громадськістю видимості існування в середовищі Федерації профспілок України затятих злочинців, розкрадачів державної власності.

Наші твердження базуються на офіційних фактах, отриманих з джерел в органах прокуратури, судових інстанцій, а також внаслідок численних звернень до профспілок з сторони пересічних громадян нашої держави.
Для прикладу, наведемо лише декілька фактів з цього приводу:

1. Органами прокуратури Київської області піддані кримінальному переслідуванню:
1.1. посадові особи кількох складів (!!!) виконавчого комітету Ірпінської міської ради, які (у різні роки) за зверненнями підприємств ФПУ зобов’язані були, у визначені законом строки, видати нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
Тобто, прокуратура добивається покарання осіб, які добросовісно виконали свої посадові обов’язки.
1.2. посадові особи виконкому Циблівської сільської ради, які (у різні роки) за зверненнями підприємств ФПУ, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання. Тобто і в цій ситуації добивається покарання осіб, які добросовісно виконали свої посадові обов’язки .
2. Органами прокуратури Чернівецької області порушено 3 кримінальні справи:
2.1. стосовно посадових осіб Валя-Кузьмінської сільської ради, які у свій час за зверненнями підприємств ФПУ видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
2.2. стосовно посадових осіб Глибоцького районного бюро технічної інвентаризації, які у свій час за зверненнями підприємств ФПУ які, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
2.3. стосовно посадових осіб Виженської сільської ради, які у свій час за зверненнями підприємств ФПУ ,які, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
2.4. стосовно посадових осіб Вижницького районного бюро технічної інвентаризації, які у свій час, за звернення підприємств ФПУ, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
3. Органами прокуратури Львівської області піддані кримінальному переслідуванню :
3.1. посадові особи Львівського обласного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації», які у свій час за зверненнями підприємств ФПУ, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
3.2. посадові особи Франківської районної адміністрації м. Львова, які у жовтні 1999 року за зверненнями підприємств ФПУ, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
3.3. посадові особи Великолюбинської селищної ради, які у травні 1999 року за звернення підприємств ФПУ, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
3.4. посадові особи Немирівської селищної ради Яворівського району, які в листопаді 2001 року за зверненнями підприємств ФПУ, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
3.5. посадові особи Трускавецької міської ради, які у березні 2002 року за зверненнями підприємств ФПУ, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
3.6. посадові особи Дрогобицького комунального підприємства «Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації», які у березні 2002 року за звернення підприємств ФПУ, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
4. Органами прокуратури Черкаської області були піддані кримінальному переслідуванню посадові особи виконкому Чапаївської сільської ради Золотоношівського району, які у свій час, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
5. Органами прокуратури Донецької області були піддані кримінальному переслідуванню за двома карними справами посадові особи Слов’янської міської ради, які у свій час, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
6. Органами прокуратури Херсонської області були піддані кримінальному переслідуванню посадові особи Комунального підприємства «Каховське бюро технічної інвентаризації», які у свій час, у визначені законом строки видали нашим дочірнім підприємствам офіційні правовстановлюючі документи на майно та нерухомість цих суб’єктів господарювання.
Кримінальне переслідування даних посадових осіб цікавить Прокуратуру, перш за все, тому, що більшість цих осіб є звичайними державними службовцями або особами, що виконують функції держави, і часто перебувають в адміністративній залежності (під пресом) правоохоронних органів з інших питань їх повсякденної діяльності, а тому не ведуть активного захисту від безпідставних звинувачень.

Звинувачення, висунуті згаданим вище посадовим особам, за своєю безглуздістю є достойними пам’яті сталінського Генерального прокурора А. Вишинського:

«скоєння незаконних дій»
«прийняття завідомо незаконного рішення»,
«внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів»,
«зловживання службовим становищем»,
«незаконна видача реєстраційного посвідчення на право власності»,
«складення завідомо неправдивого акту»,
«виготовлення завідомо фіктивного рішення виконкому»,
«службове підроблення»,
«замах на розтрату державного майна шляхом зловживання службовим становищем».
Не зважаючи на абсурдність висунутих обвинувачень у злочинах, такі посадові особи — під тиском слідчих прокуратури, — не маючи адекватної правової допомоги, легко погоджуються визнавати свою вину у вчиненні надуманих кримінальних злочинів (навіть пишуть явку з повинною), за що — за домовленістю з слідчими,- отримують нетривалі, часто умовні, строки покарання чи звільнення на підставі амністії. Промовистим є факт, що жодна з таких засуджених осіб не звернулася з апеляційним оскарженням своїх вироків.

Про розслідування таких кримінальних справ Федерацію профспілок України умисно не повідомляють, оскільки, юристи Федерації можуть легко довести слідству законність дій обвинувачуваних прокуратурою державних службовців.
Факт існування цих кримінальних справ широко та безсоромно використовується прокурорськими працівниками по всій Україні для вчинення морального та психологічного тиску на суддів, експертів та інших учасників судового процесу під час розгляду судами численних господарських спорів про майно Федерації профспілок України.

В результаті таких незаконних і недостойних Прокуратури сумнозвісних процесів, журналісти та громадськість постійно підгодовуються «смаженими фактами» про велику кількість кримінальних справ та засуджених осіб, притягуючи «за вуха» ці справи до загального звинувачення керівників професійних спілок. Для прикладу, 28 вересня заступник Генерального прокурора Віктор Занфіров скликав брифінг для вітчизняних журналістів, на якому демонстрував вирок про засудження одного з керівників БТІ разом із звинуваченням на адресу Федерації профспілок України.
Прошу Уповноваженого з прав людини невідкладно вивчити усі випадки незаконного масового притягнення до кримінальної відповідальності громадян України. Це потрібно для того, щоб подібні злочинні дії прокурорських працівників були негайно присічені, а добре ім’я осіб, яких намотало на маховик репресій (для створення негативного фону про діяльність Федерації профспілок України), — було відновлено, шляхом їх реабілітації.

При цьому, зауважу, що на подібні об’єкти профспілкової нерухомості місцевими виконкомами та бюро технічної інвентаризації видано більше 800 свідоцтв про право власності профспілок на майно санаторіїв та оздоровчих закладів на всій території України. Федерація профспілок України правомірно та безперервно використовує ці об’єкти для задоволення потреб громадян України продовж останніх 30-50 років. Невже Ви дозволите прокуратурі подібним чином засудити тисячі посадових осіб держави, які ці свідоцтва видавали у 1992-2010 роках регіональним структурам Федерації профспілок України.

З щирою повагою

Голова Федерації В.Г. Хара

Комментирование закрыто.