Рух має бути зустрічний

15. марта 2010 | От | Категория: Рекомендуем прочесть

Як повідомлялося у матеріалі «Подарки за чужой счет» („ПУ” №16 від 2 березня 2010 року), вже багато років Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з художньої гімнастики орендує приміщення у Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок України (колишній Жовтневий палац). Однак в останні роки між МКЦМ та СДШЮОР виникла конфліктна ситуація через заборгованість з орендних платежів. Починаючи з 2007-го року вони надходили виключно після судових рішень. У 2008 році Федерація профспілок України та Міжнародний центр культури та мистецтв вирішили не продовжувати договір зі школою. Однак, після тривалих перемовин з Київською владою домовилися про укладення нового договору оренди за обов’язкової умови — поетапної ліквідації боргу.

Незважаючи на те, що його і досі не погашено, МЦКМ продовжує надавати школі послуги з водо та електропостачання, зв’язку, прибирання прилеглої території, охорони, сплачувати земельний податок.

До речі, щодо податку. ФПУ та МЦКМ розуміють національне значення діяльності СДШЮОР з художньої гімнастики і тому висловили готовність домовлятися з керівниками Київської міськдержадміністрації, які звернулися до ФПУ з проханням надати фінансову преференцію з орендної плати для СДШЮОР. Проте рух має бути зустрічний. Зниження орендної плати можливе, якщо міська влада також зголоситься на преференції для Міжнародного центру культури та мистецтв профспілок України, який є важливим мистецьким центром столиці, об’єктом історико-культурного значення та пам’яткою архітектури.

При встановленні плати за оренду земельної ділянки для МЦКМ міська влада має застосувати передбачені для закладів культури пільги з податку на землю. Крім СДШЮОР з художньої гімнастики, у цьому закладі культури за власні кошти утримуються 9 творчих колективів, які носять звання «народних» та «зразкових». Учасники колективів навчаються в них безкоштовно. МЦКМ — це безкоштовна бібліотека з 75-тисячним книжковим фондом, якою користуються усі бажаючі кияни. Місце проведення театрально-концертних та суспільних заходів державного та національного значення. І при цьому МЦКМ утримує свої приміщення, проводить ремонти та оплачує працю персоналу – за свої кошти.

ФПУ та МЦКМ неодноразово зверталися до Київської міської державної адміністрації про надання пільг, як громадській організації, з електро- та теплопостачання, а головне, — з оренди земельної ділянки, на якій десятки років (53) розташовано палац. Однак, хоча КМДА й було прийнято позитивне рішення (від 24.06.2004 №335/1545), тяганина з укладенням відповідного договору оренди продовжується вже шостий рік.

— Два роки тому було досягнуто такої домовленості безпосередньо з мером Києва Леонідом Черновецьким, — коментує ситуацію керівник департаменту корпоративних прав та майна ФПУ Олег Красільнічук. — Мабуть, він наклав резолюцію не тим кольором олівця, тому що відповідальні за вирішення питання чиновники його не вирішують. Якщо місто хоче, аби ми надавали фінансові преференції СДШЮОР з художньої гімнастики, воно має зменшити податок МЦКМ на таку саму суму. За новим Земельним кодексом існує лише дві форми використання міської землі – на правах приватної власності або на правах оренди земельної ділянки як власності територіальної громади. ФПУ у свій час не було надано право постійного землекористування, і організація не має таких коштів, аби викупити землю у власність. І питання: чому викуповувати і в кого? МЦКМ ще у 50-ті роки минулого століття отримав від влади Києва землю в безстрокове користування, і наразі є суб’єктом, який працює для киян і надає їм робочі місця, сумлінно виплачує державі мільйонні податки, за рік обслуговує більш як півмільйона киян та гостей столиці. Чому сьогодні міська влада вимагає величезні кошти за територію, на якій він розташований 53 роки? Та оскільки ми не можемо змінити законодавство, ми працюємо з міською владою над питанням про встановлення оренди за мінімальною ставкою.

Враховуючи національне значення СДШЮОР з художньої гімнастики ми пропонуємо укласти договір оренди і встановити для ФПУ орендну плату за землю в розмірі 1- 1,5 відсотка від грошової оцінки землі, як належить громадській організації, а не 4,5, як вимагають міські чиновники, та ще й погрожують, якщо не погодимося, встановити 10 відсотків, а то й більше…

Якщо міська влада насправді хоче, щоб ФПУ та МЦКП безоплатно утримували СДШЮОР з художньої гімнастики, то нехай встановить такий порядок: з плати за землю вираховує орендну плату за Школу, решту – ми сплачуємо до міського бюджету. Але для застосування такої схеми необхідно прийняти спеціальне рішення міської ради.

Інше вирішення спору між МЦКМ і СДШЮОР – належна оплата з міського бюджету оренди приміщень для школи, відповідно до договору. Це мізерні кошти для міста, що збирає мільярдні податки. Усі статті міського бюджету мають бути захищені, і так не може бути, щоб на одні кошти були, а на інші – ні. Причина ситуації, що склалася, скоріше у безвідповідальності чиновників, які зобов’язані виконувати свої основні функції – відповідним чином влаштовувати міське життя, у тому числі прибирати дороги від снігу і фінансувати спортивні школи. Хоча, як показує сумна практика київського життя, це є для міської влади непосильним завданням.

Міська влада Києва, нарешті, повинна визначатися і брати на себе відповідальність. У своїх зверненнях до ФПУ та МКЦМ державні та міські органи влади постійно підкреслюють наявність у директора СДШЮОР з художньої гімнастики Альбіни Дерюгіної почесного звання Героя України. Доводиться з гіркотою констатувати: своїх героїв державні органи фактично кидають напризволяще, наодинці зі своїми проблемами, або намагаються звалили вирішення своїх проблем на інші організації.

Tags: ,

Комментирование закрыто.